Planszówki we dwoje czyli gry planszowe, które dobrze działają dla dwóch graczy.

Planszówki we dwoje ?!

Obecnie dostaję bardzo dużo różnych zapytań w kwestii polecania gier planszowych w zależności od różnych czynników, które często są powtarzalne. Jednym z najczęstszych jest prośba o polecenie planszówek do grania we dwoje, czyli mówiąc inaczej takich, które bardzo dobrze działają na dwóch graczy.

Jest to w mojej ocenie wynik pewnej oczywistości, czyli tego, że łatwiej na co dzień znaleźć jeszcze jednego gracza ( w przypadku par grający to oczywista oczywistość 😉 ) niż na przykład trzech dodatkowych do wspólnej rozgrywki. Stąd podejrzewam spore zapotrzebowanie na tego typu rekomendacje gier planszowych.

Nie jest to żadną tajemnicą dla doświadczonych graczy, że gry planszowe mogą różnie działać w zależności o ilości osób grających w dany tytuł. Jednak nasz serwis odwiedzają również ludzie, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie planszówek. Dlatego to jak gra działa w zależności od ilości graczy jest jednym z głównych czynników, które sprawdzam przy okazji testów każdego tytułu do recenzji.

Jednak teraz postanowiłem, że w osobnej sekcji serwisu (PONIŻEJ 🙂 )  będę publikować tytuły gier, które zrecenzowałem i uważam, że dla dwóch graczy działają także bardzo dobrze. Kolejność będzie przypadkowa, gdyż nie ma być to ranking tylko zbiór moich opinii, a którą wybierzesz to Twoja sprawa 🙂 

Blackout: Hongkong

Nasza Recenzja gry planszowej

Gra planszowa Blackout: Hongkong pudełko front

Rzuć na tacę

Nasza Recenzja gry planszowej

gra planszowa rzuć na tacę pudełko front

Jungle Boogie

Nasza Recenzja gry planszowej

gra planszowa jungle boogie pudełko front

Plażing

Nasza Recenzja gry planszowej

gra planszowa plażing pudełko front

Santorini

Nasza Recenzja gry planszowej

The Mind

Nasza Recenzja gry planszowej

Fudżi

Nasza Recenzja gry planszowej

gra planszowa fudżi pudełko front

Azul: Witraże Sintry

Nasza Recenzja gry planszowej

gra planszowa azul: witraże sintry pudełko front

Gejsze

Nasza Recenzja gry planszowej

Cztery do wygranej

Nasza Recenzja gry planszowej

gra planszowa cztery do wygranej front pudełka

Powyższa lista proponowanych planszówek we dwoje będzie sukcesywnie powiększana o następne gry, gdy podczas testów recenzenckich uznam, że wariant rozgrywki dla dwóch graczy jest w danym tytule na bardzo dobrym poziomie. Mam nadzieję, że znalazłeś/aś tutaj to czego szukałaś/eś. Jeśli nie to zapraszam do obserwowania nas na portalu Facebook lub do kontaktu przez wiadomość na FB.

gra planszowa pracownia snów

Pracownia Snów

dzieci grają w grę

Gry Planszowe Dla Dzieci