Gry Planszowe Dla Dzieci

dzieci grają w grę

Gry Planszowe dla dzieci to fantastyczny sposób na spędzanie wolnego czasu, zarówno w gronie najbliższych, ale także w grupie rówieśników. Jednak w dobie dzisiejszej wszechobecnej elektroniki to najczęściej Rodzic musi zaszczepić u dziecka chęć grania w gry planszowe.

Zresztą jak z wieloma innymi kwestiami dotyczącymi wychowania – przykład idzie „z góry”, więc i to nie powinno zaskakiwać. Jednak sam jestem rodzicem i mogę Wam od razu powiedzieć, że to wcale nie musi być trudne, wystarczy dobrze dobrać pierwsze tytuły, w które wspólnie zagracie a dalszy etap rozwoju zainteresowania u dziecka tym hobby pójdzie na zasadzie domina 🙂

Dlatego właśnie stworzyliśmy tę osobną część naszego serwisu.  Nowoczesne planszówki już dawno przestały być nudne i monotonne. Doskonale wszystkim znane kostki wcale nie są niezbędnym elementem każdej gry. Do tego odkrywając planszówki XXI wieku zobaczycie i z całą pewnością przekonacie się, że ta wszystkim dobrze znana kostka może mieć dziesiątki innych zastosowań niż to, które kojarzy się nadal niestety większości ludzi na hasło „gra planszowa” czyli przesuwanie pionków po planszy.

Służę pomocą w kwestii doboru gier planszowych dla Waszych dzieci. Zarówno recenzując takie gry czego efekt znajdziecie poniżej jak i zachęcam również do kontaktu bezpośredniego z pomocą wiadomości email: recenzjeplanszowek[małpka]gmail.com lub wiadomości prywatnych na naszej stronie na portalu Facebook.

Polecane tytuły gier planszowych dla dzieci:

  1. Loch Ness ( Recenzja )gra planszowa loch ness pudełko

  2. Król Popiel ( Recenzja )gra planszowa król popiel pudełko front

  3. Figur Figle ( Recenzja )gra planszowa figur figle pudełko front

  4. Monster Park ( Recenzja )gra planszowa monster park pudełko front

  5. Patchwork Doodle ( Recenzja )

  6. Dolina Królików ( Recenzjagra planszowa dolina królików pudełko front

  7. PSTRO! ( Recenzja )Pstro! gra planszowa pudełko front

dłonie złączone

Planszówki we dwoje czyli gry planszowe, które dobrze działają dla dwóch graczy.

Ishtar gra planszowa pudełko front

Ishtar: Ogrody Babilonu